Video s trsajícími supermoderními roboty se stalo hitem internetu

Už jste to také viděli? Neuvěřitelné, jak jde pokrok vědy dopředu. Nejen, že dokáží tancovat, ale také vyskočí, kroutí zadkem, nebo stojí na jedné noze. A když se k hudbě připojí i další kousek v podobě robopsa, je o zábavu postaráno.

Pokrok nezastavíš

Kdo by neznal film Hříšný tanec. Ikonický film a ikonická píseň z něj – Do You Love Me? To je přesně ten nejlepší tip pro naprogramování supermoderních robotů. V písni se zpívá „Už mě miluješ, když umím tančit?“ a asi nebude nikdo, kdo by si tyto nové výdobytky moderní doby nezamiloval, když se naučily tak bezvadně trsat.

Robopes to umí pořádně rozjet

Nejprve se představí jeden robot a člověk nestačí žasnout. Umí otočku, hravě zvládne stát i na jedné noze. Když se pak objeví další a tancují synchronně, už si myslíte, že jste snad viděli všechno. Vtom se ale objeví robopes a ten všem dokáže, že to umí pořádně rozbalit! Okamžitě zastíní roboty a pozornost si ukrade zcela pro sebe. Možná vám spadne brada… Ale to není všechno! Ke konci se ještě objeví další robotické „cosi“ a paří to do rytmu stejně jako banda těch tří předchozích pařmenů.

Boston Dynamics

Video před časem zveřejnila společnost Boston Dynamics, která razí heslo: „Změníme vaši představu o tom, co roboti dokáží“. Vyrábějí například robota Strethe – ten je určen k automatizaci skladů. Další počin, Spot, dokáže automatizovat sběr a kontrolu dat. A kdo že to vlastně na videu trsal? No přeci Atlas, nejpokročilejší humanoidní robot na světě. K němu se přidal Spot, a ještě Stretch. Zkrátka skvadra, co to umí pořádně rozbalit.

Video, které bylo představeno na sklonku minulého roku, má nyní přes 31 milionů zhlédnutí. Už jste jej viděli i vy? Tady je!

Zdroj: bostondynamics.com, úvodní obrázek: Alex Knight from Pexels