Milionář odhalil záhadu úspěchu: Toto je nejjednodušší rada, jak zbohatnout

Jak se některým lidem podaří nashromáždit miliony na bankovním účtu? 30letý milionář, který si vše sám vydělal, vysvětluje, jak toho dosáhl za pouhých pár let.

Každý – většinou tajně, málokdy okázale – touží být bohatý a slavný. Podle Davida Bacha ale většina lidí dělá zásadní chybu. Kterou?  O tu se podělil se serverem Männersache.

„Pokud chcete zbohatnout, musíte udělat opravdu jen jedno rozhodnutí. Většina lidí to však prostě neudělá,” říká muž se sumou se šesti nulami na účtu, samozřejmě myšleno v eurech.

Milionářské tajemství úspěchu

„Jakmile většina lidí začne vydělávat peníze, vyplácí je spoustě dalších lidí. Ale ne sobě,” vysvětluje milionář ve své knize Automatic Millionaire: The Bombproof Guide to Getting Rich. Proto jeho rada všem vydělávajícím jednoduše zní: Vždy zaplaťte nejprve sami sobě!

Faktury je sice třeba uhradit, stejně jako nájem, kreditní karty, daně a tak dále, ale často nezůstane jen u jednoho. To je špatně.

Neplýtvejte penězi, šetřete!

Stačí si odkládat malou sumu, která roste. Fotka od Dmitry Lobanov / Shutterstock

„Tento systém je finančně kontraproduktivní,” řekl Bach. V první řadě by si měl každý zaplatit sám sobě, i když je na začátku málo peněz. Stačí rozumně investovat 10 procent hrubého příjmu. Postupem času by se toto procento mohlo zvýšit až na 20 procent.

S hrubou mzdou 3 500 eur (88 tisíc korun) měsíčně se vám po roce nastřádá ohromných 4 200 eur (105 tisíc korun), pokud si každý měsíc odložíte deset procent stranou.

„Budete se divit, jak rychle si zvyknete vystačit s málem,“ slibuje milionář. „Nemůžeš utratit něco, co zrovna nemáš v kapse.”

Zdroj: www.maennersache.de. Úvodní fotka od GaudiLab / Shutterstock