Mrazivé paranormální příběhy stromů smrti

Stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolest, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky. Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám ve své knize Tajný život stromů dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti:

Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Mnohé stromy, jako například duby, spolu ale navzájem komunikují, a to prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí.

Některé stromy jsou ale zcela jiné než ostatní a pro nás, smrtelníky, se prokazují nevysvětlitelnými, až paranormálními jevy. Nacházejí se po celém světě a některé k smrti děsí, jiné vzbuzují údiv. Pro představu přinášíme tři temné příběhy záhadných stromů:

Spojené státy americké

Několik mil od města Norfolk ve Spojených státech amerických roste strom smrti. V roce 1679, kdy se v Americe začal hon na čarodějnice, na něm pověsili „krásnou a zbloudilou“ Henriettu Yokerovou za spolčování s ďáblem a dalšími styky s démony. Posvátnému dubu přinášeli oběti, satanský dub se časem používal jako šibenice, až se strom postupně sám stal zabijákem.

Velký jižní dub (Quercus virginiana) poblíž Charlestonu, Jižní Karolína. Ilustrační fotka od Nagel Photography / Shutterstock

Rusko, Saratovská oblast

V hlavním městě Saratovské federální oblasti v jihozápadním Rusku, Saratovu, v místním lesním závodě ležely vedle pěkných březových, osikových a dubových desek také desky, které měly podivně narůžovělý odstín. „Nejsem schopen je spálit. Jsou to nějaké čáry,“ zlobil se vedoucí závodu. A hned pověděl mystickou historii těchto krvavých desek. Přivezli na pilu kmen dubu. Když ho začali řezat, zjistili, že je kmen vevnitř krvavý a měkký. S úsilím dali dělníci desky stranou, ale nyní se k nim nemohou ani přiblížit, hned se jim dělá mdlo a bolí je hlava.

Rusko, Brjanská oblast

Další stromový příběh se stal u Brjansku, hlavního města Brjanské oblasti v západní části Ruské federace. Podobné dva duby přivezli na místní pilu. Když je začali řezat, objevili vyděšení dělníci v jejich středu lidské pozůstatky: lebky, kosti. Navíc náhle zemřel jeden dělník, který kmeny řezal. Ze Saratova přijeli vyšetřovatel a expert. Prohlédli si desky s lidskými pozůstatky a prohlásili, že jim je přes sto let. Lékaři stanovili diagnózu u dřevaře, byl to infarkt. Když se zvěst rozkřikla po okolí, přišli do závodu ze sousední vesnice dvě stařeny. Přinesly vědro svěcené vody, kropily stromy – lidojedy a doporučily dřevařům: „Spalte stromy, mnoho lidí v lese zahubily a nyní ještě pijí život z vás.“

Zdroje: Peter Wohlleben: Tajný život stromů, Spirit horoskopy. Úvodní fotka od Brenda Rice / Shutterstock