„Obyčejná“ petržel působí záhadně jako taneční droga i proti impotenci

Mnoho potravin obsahuje živiny aktivující bílkoviny sirtuiny, což jsou vlastně enzymy, které odstraňují z organismu nejrůznější odpadní látky a navíc podporují energii buněk, zahání stres, posilují imunitní systém, zpomalují proces stárnutí, tlumí návaly nezvladatelného hladu, podílejí se na budování svalové hmoty a naopak odbourávají tuk.

Mezi nejznámější sirtuinové potraviny (sirtfood) patří:

Petržel, kapusta, pohanka, kapary, celer, kakao, káva, extra panenský olivový olej, zelený čaj, kadeřávek, libeček, datle med, chilli papričky, červená čekanka, červené víno, rukola, sója, jahody kurkuma, ořechy, čokoláda s 85 % kakaa atd.

Kořen, nať i plod mohou „omámit“

Petržel je jednou z nejpoužívanějších bylinek v Evropě. Má však nejen zvláštní chuť, je také afrodiziakální, omamná a halucinogenní. Může za to látka přírodní organická sloučenina myristicin. Při požití se v těle stává látkou s halucinogenními účinky, které mají stimulační účinek jako tzv. taneční droga extáze. K dosažení účinků drogy byste však museli spotřebovat celou plantáž petržele.

Účinná látka: myristicin

Účinky na tělo: halucinace, mírná intoxikace

Možná rizika: nejsou známy žádné dlouhodobé nepříznivé účinky

Čerstvá petrželová nať. Fotka od pahaphotos / Shutterstock

Pomáhá proti impotencí

Podle knihy dr. Wolfganga Exela Proti bolestem bez léků můžeme poruchy potence klidně označit za určitou formu psychické bolesti, která může muže i ženu (u nich mluvíme o frigiditě) přivádět nejednou k zoufalství.  Prospěšné je konzumovat především rostliny s močopudným účinkem. Touto cestou totiž dochází ke zvýšenému prokrvení pánevních a pohlavních orgánů. Osvědčuje se celer, petržel, „všelék“ česnek a saturejka.

„Petržel, aby dlouho vydržel”

Je pravda, že petržel obsahuje silice, které mají silné močopudné účinky. Dochází tak k většímu prokrvení pohlavních orgánů a tím i k větší chuti na sex. Tohle rčení má ale i další význam, obsažené látky totiž fungují jako prevence zbytnění prostaty, což bývá častý problém právě u mužů středního a vyššího věku. Takže – aby nám dlouho vydrželi – muži.

Zdroj: www.maennersache.de, MUDr. Wolfgang Exel, Willi Dungl: Schmerzfrei ohne Gift (Proti bolestem bez léků). Úvodní fotka od YARUNIV studio / Shutterstock: Petržel hladkolistá a petržel kudrnka