Trápí vás předčasný výron semene či dokonce impotence? Z 90 % mají psychický původ. Vyřešte je odpovídající stravou

Poruchy potence můžeme klidně označit za určitou formu psychické bolesti, která může muže i ženu (zde mluvíme o frigiditě) přivádět nejednou k zoufalství. Můžeme vám však pomoci získat nejlepší předpoklad pro dobře fungující milostný život – ať už fyzický nebo psychický. Asi 90 % všech problémů s potencí má totiž psychický původ.

Zázračný prostředek ale neexistuje! Kdo něco podobného nabízí, zaslouží si být považován za podvodníka! Mužů, kteří hledali útočiště v různých tajemných vodičkách, prášcích a mastích a byli naprosto zklamáni (někdy dokonce poškozeni), jsou celé elegie.

Fotka od Gettyimages

Dr. Karel Stifter, vídeňský psycholog a specialista v oblasti manželských a sexuálních problémů, sestavil tréninkový program, s jehož pomocí se můžete zbavit obav a chybných postoje, které vedou k impotenci a frigiditě. Potíže s potencí mívají často lidé s nedostatkem pohybu, nevhodnou výživou, lidé, kteří jsou často ve stresových situacích.

Pomoc z rostlinné říše

Prospěšné jsou především rostliny s močopudným účinkem. Touto cestou totiž dochází ke zvýšenému prokrvení pánevních a pohlavních orgánů. Osvědčuje se celer, petržel, „všelék“ česnek a saturejka (je rod rostlin z čeledi hluchavkovitých).

Celer a “petržel, aby dlouho vydržel”.
Je pravda, že petržel obsahuje silice, které mají silné močopudné účinky. Dochází tak k většímu prokrvení pohlavních orgánů a tím i k větší chuti na sex. Tohle rčení má ale i další význam, obsažené látky totiž fungují jako prevence zbytnění prostaty, což bývá častý problém právě u mužů středního a vyššího věku. Takže – aby nám dlouho vydrželi – muži.
Fotka od Gettyimages

Protože příčinou poruch potence může být i nízký krevní tlak, doporučuje se užívat v mírném množství rozmarýnové víno.

Pomáhá zázračný ženšen?

Ženšen pomáhá, pokud je impotence působena poruchou prokrvení nebo celkovou tělesnou slabostí. Ovšem sotva v dávce, v jaké je extrakt ženšenu obsažen v komerčních přípravcích na poruchy potence. Vědci zjistili, že minimální dávka je 700 mg denně.

UKÁZKOVÉ MENU PRO ZVÝŠENÍ POTENCE

Předkrm

Hodí se nákladný kaviár a toast s máslem. Méně zámožní se spokojí s kouskem čerstvého celeru. (nebuďte smutní – účinek je podobný!)

Polévka

Zvolte nejlépe celerovou s trochou saturejky a bazalky (může nahradit sůl i pepř).

Hlavní jídlo

Může být například telecí guláš, poměrně ostře kořeněný paprikou, pokud to zdravotní stav dovoluje (pozor na žaludeční vředy).

Moučník

Dva až tři cukrářské lanýže. Skvěle k tomu chutná sklenka rozmarýnového vína.

Upozornění!

Mějte ale na paměti, že kdo se beznadějně přejí a pak snad ještě s těžkýma nohama vrávorá ke zbožňovanému cíli, potácí se k sexuálnímu debaklu! Proto je nutné zachovat míru v jídle i pití a neinvestovat všechnu energii do kulinářského požitku…

Potraviny s afrodiziakálními účinky. Fotka od Gettyimages

Lidé s vysokým krevním tlakem by se raději měli uchýlit ke známému česneku, z něhož jsou známy recepty již před 5 000 lety z Egypta. Používal se kromě jiného k podpoře menstruačního krvácení a ke zvýšení potence. Pach česneku ale dovede spíše odradit, především ženy, proto lze čerstvý nahradit česnekovými kapslemi bez zápachu.

Povzbuzující nápoj

Přelijte dva gramy vanilkových lusků ¼ litrem vařící vody, nechte 10 minut táhnout a pak po doušcích vypijte. Účinek má být někdy až velkolepý! Za pokus to rozhodně stojí, jsou i horší nápoje!

Znejistělí a trochu zaražení lidé

…mohou vyzkoušet zázvorovou šťávu. Tento čínský kořen je k dostání běžně. Kořen vylisujte a pijte čerstvou šťávu. Ovšem jen opatrně, nejvýš likérovou sklenku, jinak vám pomůže spíše proti zácpě.

Předčasný výron semene

Portulák neboli šrucha. Fotka od Gettyimages

…bývá také označován jako sexuální porucha. Někdy při tom pomáhá salát z portuláku (neboli šrucha zelná je velice chutná zelenina plná vitamínů, která roste na zahradách jako plevel – pozn. autora)

Ženy „frigidní“?

Ženy, které se domnívají, že jsou frigidní (což většinou není pravda!), mohou zkusit želví polévku, která snad zlepšuje sexuální pohotovost.

Zdroj: MUDr. Wolfgang Exel, Willi Dungl: Schmerzfrei ohne Gift (Proti bolestem bez léků), úvodní fotka: Gettyimages