Český „Stonehenge“, který fascinuje vědce i turisty

Český „Stonehenge“, který fascinuje vědce i turisty

Foto: Albo73 / Depositphotos

Publikováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Stonehenge - jedna z nejznámějších památek ve Velké Británii. Kdo by jej neznal? Věděli jste, že se i my v Česku můžeme chlubit tím naším? Nachází se v jižních Čechách ve vesnici, která se pyšní titulem UNESCO.

Obsah článku
  1. Historie anglického monumentu
  2. Stonehenge u Českých Budějovic

Historie anglického monumentu

Podle DNA analýz těl, která se u Stonehenge našla, pocházeli jeho stavitelé pravděpodobně ze středomoří a Walesu. Se stavbou jsou spojovány zejména národy Dánů, Sasů, Římanů, Řeků, Egypťanů nebo Fénixanů. Později se dokonce objevily názory, že za vznikem této památky stojí mimozemšťané. Který z národů skutečně tento monument postavil se můžeme stále pouze dohadovat. Začátek stavby se odhaduje zhruba na rok 3 100 př.n.l.

I původní účel tohoto kamenného kruhu je stále opředen dohady a odhady. Vědci se domnívají, že sloužil jako obřadní místo pro pohany a také jejich pohřebiště. Podle některých sloužil Stonehenge jako kalendář. Pravděpodobné ale je, že se během 5 000 let existence účel využívání mohl i několikrát změnit. V 17. a 18. století vznikla teorie, že za za vznik kamenného kruhu vděčíme druidům. Tato domněnka se ukázala nakonec jako neopodstatněná, dodnes se zde ale druidové pravidelně scházejí, aby uvítali východ slunce uprostřed léta.

Je tedy vidět, že britský Stonehange je dodnes opředen množstvím legend a dohadů. Od roku 1986 je zapsán do světového kulturního dědictví UNESCO. 

Stonehenge u Českých Budějovic

Na kraji vesnice Holašovice u Českých Budějovic se nachází stavba velmi připomínající právě anglický Stonehange. Kameny tohoto kruhu vykazují nejsilnější energii ze všech megalitů v objektech, které u nás člověk postavil. Fascinují tak davy turistů i místní obyvatele, jedná se o jednu z největších atrakcí širokého okolí. Největším starobylým menhirem na našem území je Kamenný Pastýř. Byl vstyčen už v pravěku a nachází se u vesnice Klobouky.

Toto úžasné dílo patří panu Václavu Jílkovi a u vesnice bylo vybudováno v roce 2008. Mýtično, nadpřirozeno a legendy tak úplně očekávat nemůžeme. Hlavním důvodem stavby je psychotronika, průměr kruhu tak není stanoven náhodou. Stavba dnes plní tři hlavní psychotronické účely, a to:

  • Léčení jako doplněk lékářské péče v rozsahu 95% patologického spektra.
  • Podpora meditace a duchovního rozvoje osobnosti.
  • Eliminace patogenních zón v oblasti až 600 m od této stavby.

Určitě doporučujeme vyzkoušet místní energii na vlastní kůži, na výlet se můžete "nabudit" ve videu níže. To vzniklo v rámci projektu s názvem "Jihočeské víkendy". 

 

Reklama
Reklama