Zkusili jste všechno? Tento školní kvíz vás pořádně prověří! Neuhádnete to? Tak se vraťte zpátky k učebnicím
Každý z nás si musel projít minimálně povinnou školní docházkou. Jistě, jsou i tací, kteří měli problém ji dokončit, většina z nás ale pokračovala minimálně na středoškolská studia. Dnes se proto pojďme podívat na to, jak jste se učili a zda nebude nutná návrat za učebnice!
Škola do života aneb na učiteli (ne)záleží
Pedagogové jsou často hodní, podporující a ochotně předávající informace. Na každé škole se ovšem najde jedna, nebo i několik výjimek. Především mezi staršími, či zpohodlnělými učiteli. I já mohu nabídnout osobní zkušenost s člověkem, který třídu spíše demotivoval a vychutnával si nevědomost svých svěřenců před tabulí. Jistě, pedagog je klíčová postava v našem školství. Dokážeme ale dítěti pomoci i jinak? Vedle přesunu na jinou školu zde máme například zvýšenou péči o vzdělání žáka v rodině (podporující přístup dítěte, pomocná ruka rodiče), nebo to tak často zmiňované doučování. Některé děti jej berou jako ostudu, přitom právě to bývá u pomalejších žáků často hrou na jistotu!
Školní kvíz, který prověří
Vybavujete si i své neoblíbené školní předměty? Jaké jste v nich měli známky? Někteří z nás jistě dobré, protože dokázali najít přístup ve strojovém učení a vytěsnění neoblíbenosti předmětu (nebo dokonce učitele) v klíčových chvílích. Jiní měli zase štěstí v kombinaci s nějakým tím tahákem, případně dohnali určitou nevědomost svou pílí, zájmem a referáty nad rámec povinností. Ať tak či tak, každý z nás si našel cestu, a jak se říká, učený z nebe nespadl. Náš test by měl ale patřit spíše k těm základním, zvládnete jej „na jedničku“ i vy? Pojďme se tedy podívat co je to fyzika, kdy se vyučuje vlastivěda či na nějaké základní informace o bitvě u Kresčaku. A že nebyl dějepis váš oblíbený předmět? Nevadí, třeba se dnes dozvíte i něco nového.
Kvíz