Speciální vánoční trh v Severním Porýní-Vestfálsku se koná 17 metrů pod zemí
Seznam vánočních trhů v západoněmecké spolkové zemi, konkrétně v severozápadním Porúří, je velmi dlouhý. Nezáleží na tom, zda je několik týdnů do Vánoc nebo i po nich nebo se „akce“ koná jeden či více víkendů. Většina z nich má jedno společné: jsou venku. Letos přibyla další předvánoční „atrakce“, která v současnosti není příliš běžná a je možná pouze v Porúří.
Vánoční trh v Severním Porýní-Vestfálsku, který se koná v jedinečném prostředí, má letos premiéru. Návštěvníci se vydají do podzemí. Otevřeno je pouze jeden víkend, píše německý web WA.de. Nechali byste se zlákat upoutávkou na nevšední předvánoční událost?
Výcvikový důl Recklinghausen poprvé pořádá „vánoční trh ve výcvikovém dole“ a slibuje návštěvníkům „velmi zvláštní akci“, která se bude konat v sobotu 14. prosince od 14 do 20 hodin a v neděli 15. prosince od 14 do 18 hodin. Tam, kde to dříve bylo zaprášené a špinavé, bude o víkendu všechno trochu slavnostnější a vyzdobenější. „Zažijte svět podzemí v celé jeho vánoční kráse," píše se v upoutávce na akci.
Výcvikový důl Recklinghausen v revíru Hochlarmark se nachází na odvalu kolonie Recklinghausen. Bývalý důl je na svém webu prezentován takto: „Jsme bývalí a aktivní horníci, přátelé a další horničtí nadšenci, kteří si dali za cíl zachovat cvičný důl Recklinghausen i po ukončení těžby uhlí v Německu a udržet ho otevřený pro zájemce.“
V recklinghausenském výcvikovém dole se denně s velkým úsilím udržuje naživu díky hornickým nadšencům významná část německé historie – těžba uhlí. Pracovníci dolu vzdávají hold nesčetným horníkům, kteří zasvětili svůj život práci pod zemí, a snaží se, aby jejich odkaz nezapadl.
Kromě jídla a pití, vánočních řemesel a hudby nabízejí organizátoři také „drobnosti z Porúří". Stánky s vánočním zbožím jsou umístěny v odděleném prostoru cvičného dolu, a to jak na volném prostranství, tak v místnosti pro pořádání akcí, tzv. MM II. Během otevírací doby muzea se návštěvníci mohou zúčastnit speciálních prohlídek s průvodcem a udělat si představu o tom, jak se pracovalo „pod zemí“. Cílem je přiblížit tradici a historii Porúří.